#PogromcyTshirta – nadciąga nowa książka Agnieszki Tylak „Super T-shirt”

Kiedy Agnieszka Tylak  z  Papavero  zaprosiła mnie do udziału w swojej nowej ksiażce „Super T-shirt”, to nie mogłam opanować się z radości 🙂 Tym bardziej,że wykrój miał być oparty o najzwyklejszy T-shirt, a doskonale wiecie jak kocham przerabiać wykroje na wiele sposobów i wyciskam z nich wszystko do ostatniej kropli. Moja wersja T-shirta przeobraziła się w nic innego jak w moją ukochaną Hiszpankę 🙂

madebydianak+instagram_saver_44212

Ale już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć pozostałe wersje, które powstały z tej jednej bazy. A będzie tego sporo, bo aż 101 modeli ubrań damskich, męskich oraz dziecięcych. W samej książce znajdziecie szczegółowy opis 45 modeli w tym mojej sukienki.
Książka skierowana będzie do osób, które chcą zacząć lub poszerzyć swoją wiedzę o modelowaniu i konstrukcji odzieży. Będą do niej dołączone trzy wykroje podstawowego T-shirta damskiego, męskiego i dziecięcego. Brzmi nieźle? Pewnie, że tak 😁. Książka pojawi się już za kilka tygodni, a tymczasem zapraszam na zdjęcia mojej sukienki i procesu szycia 🙂

Zachęcam też do śledzenia hasztagów:   #PapaveroSuperTshirt #Papavero #SuperTshirt #PogromcyTshirta

3 uwagi do wpisu “#PogromcyTshirta – nadciąga nowa książka Agnieszki Tylak „Super T-shirt”

 1. Mam książkę super shirt. Jestem trochę zawiedziona. Oczekiwałam, że będzie cokolwiek o konstrukcji t-shirta na swoje własne wymiary, wertowałem książkę a tam nic. Szkoda, że książka opiera się tylko o szablon dodany jako arkusz do książki, bo szyłam kiedyś z tego szablonu i kompletnie nie podchodzi na moje wymiary, więc po co dodawać ozdobniki do szablonu, który i tak nie pasuje. Gdyby była konstrukcja o zera na swoje własne wymiary – książka byłby super, bez tego niestety jest mi nieprzydatna, bo po to ja kupiłam.
  Za to książka „sukienka idealna” jest kosmicznie zajefajna, lepszej nie znajdziecie. Jest tam konstrukcja od zera plus ozdobniki i modelowanie. Naprawdę godna polecenia. Szkoda, że przy t-shircie pominięto ten ogromny rozdział.

  Polubienie

  1. Ola przesyłam komentarz od Autorki (Agnieszki Tylak): Przy T-shircie pominęłam opisy konstrukcji z kilku ważnych powodów. Pierwszy jest taki, że ta książka skierowana jest do osób, które pragną się nauczyć szyć i spróbować swoich sił w modelowaniu. Książka nie jest o konstrukcji, jej opis ani tytuł tego nie sugerują. Kolejny powód jest taki, że konstrukcja dzianin wcale nie jest prostsza, niż konstrukcja na tkaninę. Takiemu tematowi poświęcę kiedyś cały tom. I nie będzie on zawierał lekcji szycia, bo nie tego oczekuje czytelnik, który pragnie nauczyć się konstrukcji. To dwa bardzo odległe tematy, chociaż wspólnie tworzą całość.
   W książce wskazuję też artykuły na papavero.pl, które są uzupełnieniem do książki. Wśród nich również całą serię artykułów o konstrukcji T-shirta. Uważam, że wystarczą jako skrócona wersja wiedzy.

   pozdrawiam

   Diana :*

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s